Board announces latest squads

HUNTINGDONSHIRE Cricket Board has announced the players who will participate in County and District squad winter coaching after a series of trials. District cricket is designed to bridge the gap between club and county cricket and the HCB will be using Di

HUNTINGDONSHIRE Cricket Board has announced the players who will participate in County and District squad winter coaching after a series of trials.

District cricket is designed to bridge the gap between club and county cricket and the HCB will be using District cricket matches as selection hints for the County sides.

The squads are as follows:

COUNTY U10: Farhan Adil (Peterborough Town), Andrew Atkinson-Dalziel (Nassington), Daniel Costello (Nassington), Ian Donald (Waresley), George Furbank (Godmanchester Town), Sam Hirons (Needingworth), Jacob Howe (Market Deeping), Marcus Watkinson (Godmanchester Town)


You may also want to watch:


COUNTY U11: James Biddle (Needingworth), Ben Chance (Sawtry), Scott Howard (Peterborough Town), Charlie Ibbotson (Godmanchester Town), Lawrie Marsh (Buckden), Kyle Medcalf (Peterborough Town), Adam Pedlar (Godmanchester Town), Shakeel Shirazi (Peterborough Town)

HUNTINGDON DISTRICT U11: Daniel Almond (Warboys), Jake Baynes (Godmanchester Town), Alex Butson (Upwood), Jordan Cafferkey (Upwood), Joshua England (Warboys), Jack Haycock (St Ives), Matthew Hayden (Ramsey), Henry Hoare (Eaton Socon), Marcus Kenmir (Eaton Socon), Michael Lane (Kimbolton), Cameron MacLeod (Godmanchester Town), Alex Marsh (Buckden), David Sayer (Upwood), Joseph Taylor (Eaton Socon), Brady West (Ramsey), Oliver Wilson (Upwood)

Most Read

COUNTY U12: Obidullah Ahmedzai (Jack Hunt School), Shoaib Aziz (Market Deeping), Josh Bowers (Market Deeping), Hayden Bream (Sawtry), Josh Burgess (Alconbury), Elliot Cafferkey (Upwood), William Cooper (Sawtry), Ollie Duffen (Barnack), Marcus Howard (Peterborough Town), Tom Rockall (St Ives Town), Robert Sayer (Upwood), Jack Skidmore (Warboys), Elliot Smith (Ramsey), Glyn Smith (Sawtry), Sam Vallance (Warboys)

COUNTY U13: Tom Agass (Upwood), Obidullah Ahmedzai (Jack Hunt School), Josh Bowers (Market Deeping), Robin Briesies (Peterborough Town), Joe Dawborn (Eaton Socon), Shane De Silva (Eaton Socon), Rickie Knaepel (Godmanchester Town), Chris Lighfoot (Ufford Park), Robert Lowin (Godmanchester Town), Daniel Malem (Ramsey), Luke Markland (Upwood), Callum Richards (Eaton Socon), Daniel Robinson (Nassington), Robert Sayer (Upwood), James Trafford (Warboys)

HUNTINGDON DISTRICT U13: Felix Barker (Waresley), George Burles (Waresley), Mitchel Chandler (Needingworth), Ruari Clark (Alconbury), Billy Curtis (St Ives Town), Scott Duncan (Warboys), Dominic Farr (Buckden), Jack Gower (Upwood), Callum Hale (Cambridge Granta), Mohsin Khursid (St Ives Town), Tom McGee (Upwood), Adam Naylor (Godmanchester Town), Elliot Parker (Godmanchester Town), Jake Thornton (Warboys), Ashley Wells (Ramsey), Oliver Wright (Upwood)

COUNTY U14: Peter Ames (Warboys), Patrick Atkinson-Dalziel (Nassington), Andy Beech (Yaxley), Ryan Brown (Eaton Socon), John Carpenter (Eaton Socon), Sam Davies (St Ives Town), Joe Dawborn (Eaton Socon), Callum French (Peterborough Town), Kashaf Hussain (Peterborough Town), Adam Hyde (Warboys), Alex Martin (Nassington), Tom Rendall (Godmanchester Town), Kieron Rodgers (Castor & Ailsworth), Ben Welch (Waresley), Taylor West (Godmanchester Town)

COUNTY U15: Tom Bishop (Castor & Ailsworth), Chris Bollom (Godmanchester Town), Chris Budd (Nassington), John Carpenter (Eaton Socon), Simon Donald (Waresley), Ali Fox (Godmanchester Town), Oliver Fox (Godmanchester Town), Callum French (Peterborough Town), Moin Khan (Deacons School), Tom Norman (Orton Park), Ross Porter (Castor & Ailsworth), James Sykes (Godmanchester Town), David Unwin (Eaton Socon), Taylor West (Godmanchester Town), Chris Whitfield (Warboys)

COUNTY U17: Tom Bishop (Castor & Ailsworth), Wayne Bradley (Godmanchester Town), Steve Brooks (Oundle Town), Chris Budd (Nassington), Michael Cafferkey (Ramsey), Ben Clement (Godmanchester Town), Zain-Ul Hassan (St Ives Town), Iain Housden (Godmanchester Town), David Humphrey (Eaton Socon), Amar Hussain (Peterborough Town), James Markland (Ramsey), Sam Matcham (Oundle Town), Matt Milner (Yaxley), Alex Mitchell (Upwood), Mohammed Qadeer (Peterborough Town), James Sykes (Godmanchester Town), Ryan Withers (St Ives Town)

GIRLS U15: Megan Ash (Godmanchester Town), Laura Baker (Eaton Socon), Jade Bell (Ramsey), Lauren Burns (Orton Park), Rebecca Campbell (Barnack), Molly Carter (Needingworth), Karla Durham (Orton Park), Claire Evans (Market Deeping), Chloe Marsh (Hinchingbrooke School), Abbie McCamley (Sawtry Community College), Maddie McKay (Eaton Socon), Ailish Park (Ramsey), Livvy Pettitt (Warboys), Vicky Ray (Somersham Town), Sonia Razaq (Peterborough Town), Rose Taylor (Arthur Mellows Village College), Maisy Turner (Market Deeping), Stephanie Warlow (Sawtry), Zoe Watkins (Peterborough Town), Ella Waughman (Godmanchester Town), Shareen Younas (Peterborough Town)

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter